Skládaná rouška #babišjepíča

Dvouvrstvá rouška ze 100% bavlny s kapsou, zavazování na tkalouny.

Pokud je rouška MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÁ - máme jí teprve předvyšitou a ještě musíme sešít dohromady a dojde k jejímu naskladnění do 48hod, doručení tedy do více jak 3 pracovních dní od zaplacení.

150 Kč
Skladem (> 5 ks)

Drazí příznivci Pana Tučňáka,

jste boží, jak nás podporujete! Váš zájem mnohonásobně předčil cokoli, co jsme si představovali. Je to fakt super. Trochu nás mrzí, že všechen ten zájem přebil tu původní myšlenku, proč ta rouška #babišjepíča vznikla! Pojďme si to tedy připomenout...

Je 9.3.2020, pomalu přichází krize, vláda začíná být bezradná a my v našich dílnách, stejně jako polovina národa, zasedáme k šicím strojům a šijeme roušky. První várka do nemocnice odchází hned ten samý den. Při předávkách mluvíme se zdravotníky, krize je opravdu vážná a všichni jsou bezradní. Tak děláme to, co umíme nejlépe a to je šití. Šijeme 14 dní téměř v kuse, od rána do noci, posloucháme všechny další příběhy zoufalství a bezradnosti. Také posloucháme, co se k nám dostává skrze média. Třeba, že náš premiér ani není, že celý národ šije a zásobuje zdravotnická zařízení. A nebo to, jak se vítá se všemi poctami čínská ¨výpomoc¨. Posloucháme také příběhy jednotlivců, příběhy malých podniků a nechápeme. Nechápeme, že žijeme ve státě, kde je vše toto možné. Také se pomalu dostáváme k roušce číslo 1000, kterou jsme udělali zdarma. Z čirého zoufalství a touhy nějak vybít naše pocity vznikla rouška s tím hashtagem. Chtěli jsme, aby to mělo sílu a odezvu, aby to vyvolalo diskuzi, aby se třeba nad sebou někdo zamyslel. No a odezvu to mělo. Vznikl eshop, který měl být původně spuštěn v létě. Prodej roušek nám zachránil nájem v dílnách, které máme společné, ale umožnil nám také nakoupit další materiál na roušky zdarma. A tak je to doteď. Pořád čas rozdělujeme na roušky, které rozdáváme a na ty s nášivkou. Nejsme velkovýroba, každá rouška nám projde xkrát rukama od stříhaní, vyšívacího stroje, žehličky, overlocku až po finální šicí stroj. Kapacitu máme akorát na to, co je současně uvedeno na eshopu - první objednávky pomalu odesíláme a příštích 14 dní se dostaneme k předobjednávkách. Není v našich silách zvýšit kapacitu na úkor např. kvality. Proto nevíme, kdy a jestli otevřeme znovu objednávání této roušky. Všechny aktuální informace vždy dáváme na facebook Pana Tučňáka.
Věříme, že nám rozumíte
Anička, Eva, Petr
(Pan Tučňák pozdravuje!)Kód Kód: 45
Kategorie: Roušky